O NAS

Od 10 lat prowadzimy działalność edukacyjną na terenie Krakowa, Skały, Skawiny i okolic. Założycielem Alalu i twórcą innowacyjnej metody nauczania języków obcych jest Izabela Burkat. Absolwentka Filologii Romańskiej oraz Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyła również studia na Sorbonie ”Culture de la civilisation francaise”. Uzyskała Certificate in Advanced English (CAE) from Cambrige English Language Assessment part of the University of Cambridge. Ma ukończonych wiele szkoleń i kursów z zakresu pracy z dziećmi. m.in. „ Umuzykalnienie dzieci metodą Carla Orffa”, „Gry i zabawy muzyczne w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”, „Podstawy pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz metodyki nauczania języków obcych dzieci”.

Po najnowsze informacje zapraszamy na nasz facebook 🙂Kolorowo mi__-)_1

Lata spędzone we Francji i praca z dziećmi w Polsce zainspirowały mnie do stworzenia autorskiego programu „Zabawy z językiem francuskim”. Poprzez tradycyjne francuskie piosenki i rymowanki, które zna każde francuskie dziecko, wprowadzam maluchy w świat  języka i kultury francuskiej. Efekty są zdumiewające.

W związku z tym iż metoda ta cieszy się popularnością wśród dzieci, postanowiłam wykorzystać ją w nauczaniu języka angielskiego.  Podobnie tutaj, dzieci fantastycznie wchodzą w świat kultury anglosaskiej poznając w zabawny sposób język angielski.

Wciąż staram się wprowadzać do moich zajęć elementy, które sprawią, że dzieci będą kojarzyć naukę języków obcych jako coś przyjemnego. Dlatego miedzy innymi  postanowiłam w mojej metodzie wykorzystać nowe technologie i szeroko pojęty ruch. To działa! Dzieci świetnie się bawią.

Każde moje spotkanie z dziećmi to niezapomniane chwile. Ich uśmiech, zaufanie jakim obdarzają, radość, to najwspanialsza nagroda i ogromna satysfakcja. Podczas naszych wspólnych zabaw staram się aby każde czuło się wyjątkowe. Poprzez muzykę, ruch i poczucie humoru próbuję ułatwić im odkrywanie innych języków i obyczajów.

Po latach praktyki wiem, że poprzez zabawę dzieci uczą się niezbędnych umiejętności, kształtują dziecięcą samodzielność i kreatywność. Dziecko, które samo poczuje, dotknie, usłyszy, zaśpiewa, zasmakuje  – doświadcza wiedzy, rozumie i samodzielnie potrafi wyciągnąć wnioski. To właśnie mój cel, rozbudzić w nich ciekawość świata, nauczyć czerpać radość z poznawania i uczenia się nowych rzecz.

 Znając języki obce nasze życie bez wątpienia staje się bogatsze i ciekawsze. Dziecko zaczynające swą przygodę z nauką języka obcego  nie tylko uczy się nowych dźwięków, słów, wyrażeń ale  poznaje inną kulturę, zwyczaje. Być może w przyszłości chętniej wyruszy w świat i z ciekawością i szacunkiem będzie traktować innych.

Website Security Test