O METODZIE

Wszystkie nasze kroki począwszy od stworzenia przyjaznego otoczenia, po zabawy, pomoce naukowe, są tak przygotowane aby dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie, a to sprawia, że bez problemu wchodzi w świat poznawanego języka.

Nasze doświadczenie dowodzi, że otoczenie ma ogromny wpływ na skuteczność i jakość zajęć. Stąd dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych przedszkoli postanowiliśmy właśnie tam prowadzić zajęcia.

Metodę nauki poprzez zabawę stwarzaliśmy współpracując ze specjalistami z zakresu psychologii dziecięcej, metodyki i pedagogiki. Jesteśmy przekonani, że nauka języków obcych od najmłodszych lat jest słuszna i może sprawić dziecku wiele radości, a rodzicom powody do dumy.

Naszym celem jest zachęcenie dziecka do interaktywności. Im młodsze dziecko tym bardziej odbywa się to naturalnie. Przed 6 rokiem życia dzieci nie uczą się języka w sposób świadomy. Dopiero koło 7-8 roku życia dziecko jest zdolne zauważyć i zrozumieć użyteczność języka obcego. Powinno się mu wtedy wytłumaczyć dlaczego się go uczy.

Kiedy dziecko rośnie wpływ na jakość nauczania ma dynamika grupy. Pojawia się chęć współzawodnictwa, naśladowania co doskonale można wykorzystać na spotkaniach w zabawach ruchowych czy w zabawach „ wchodzenia w rolę”. Nadal jednak podstawą gwarantującą sukces w nauczaniu jest atrakcyjność proponowanych zajęć w oczach dzieci. I właśnie na to kładziemy nacisk!

Metoda Alalu

W trakcie każdego spotkania pojawiają się stałe elementy zajęć takie jak powitanie, pozdrowienia, zabawy stanowiące „rozgrzewkę językową”, śpiewanie ulubionych piosenek, gry i zabawy przypominające poznane słowa i zwroty. Kolejno, wprowadzane są nowe treści oraz mnóstwo pomocy naukowych od barwnych ilustracji, kart obrazkowych, po rozmaite rekwizyty, maskotki, pacynki, kufry z ubraniami, zabawkami, kosze piknikowe etc….. Zajęcia wzbogacane są tradycyjnymi piosenkami i rymowankami dla dzieci, zachęcającymi do uczestnictwa w zabawie.

W trakcie zajęć staramy się wprowadzać zabawy z użyciem szeroko pojętych nowych technologii. Może to być wspólna zabawa z wykorzystaniem aplikacji w języku angielskim lub francuskim na specjalnym dużym tablecie NABI BIGTAB 20. Dzieci wspólnie słuchając poleceń w języku obcym muszą usłyszeć, zrozumieć i wykonać różnorodne zadania. Zabawy te przede wszystkim mają na celu utrwalenie poznanych treści w atrakcyjny dla nich sposób. „Karaoke dla dzieci” przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Dzieci zaśpiewają poznane wcześniej piosenki, usłyszą swój głos, pobawią się nim. Takie zabawy z mikrofonem świetnie wpływają na rozwój aparatu głosowego. Dzieci mogą nagrać swoje wypowiedzi a potem je odsłuchać i zawsze jest to wesoła zabawa.

Zajęcia nasze to również ruch, dobrane odpowiednio do wieku aktywności z elementami gimnastyki, tańca i gier zespołowych. W trakcie tych zabaw aktywizowane są wszystkie zmysły oraz zaspokajana jest naturalna potrzeba ruchu dziecka. Będziemy brali udział w wyścigach, torach przeszkód, grach ruchowych, tańcach, gimnastyce. To wszystko wykorzystując język obcy.

Wszystkie wyżej wymienione rodzaje aktywności są dopasowywane i umiejętnie dobierane do nastroju i możliwości dzieci w trakcie każdych zajęć.

 

Zaufaj nam !  Najważniejsza dla nas jest nauka przez zabawę i uśmiech dziecka !