KĄCIK DLA RODZICÓW

W czasie gdy Państwa dziecko bawi się tuż obok, na naszych zajęciach, często zastanawiacie się jak spożytkować ten czas. Za krótko by wyskoczyć na zakupy, za długo by siedzieć i czekać.

Proponujemy Państwu warsztaty przygotowane we współpracy z Krakowską Fundacją TRAMPOLINA www.fundacja-trampolina.org.pl  :

Empatyczna komunikacja z dziećmi

mow_do_mnie2

Mów do mnie czule.

Jak formułować komunikat do dziecka aby zostać zrozumianym i stworzyć okazję do dialogu.  Będziemy ćwiczyć okazywanie zrozumienia i uważne słuchanie.
Poznamy podstawowe zasady porozumienia bez przemocy (NVC).

 

zlosc

Co z tą złością?

Przyjrzymy się złości, sposobom jej wyrażania przez dzieci i dorosłych; zastanowimy się jak można reagować na złość dzieci; poznamy sposoby, jak przyjrzeć się swojej złości aby działała konstruktywnie w naszym życiu
Oparte na metodzie NVC – Porozumienie bez przemocy

 

niejadek

To mi nie smakuje. Nie jestem głodny.

Zastanowimy się jak możemy reagować gdy dziecko nie chce jeść; czy zawsze to jest problem; będziemy przyglądać się emocjom, które takie zachowanie dziecka wywołuje w nas; poznamy sposoby na reagowanie z większym dystansem.
Oparte na metodzie NVC – Porozumienie bez przemocy.

 

kary i nagrody

Kary – nagrody – czy to skuteczne?

Zastanowimy się nad efektywnością wychowania przy stosowaniu kar/nagród w świetle najnowszych badań psychologicznych. Poznamy sposoby wspierania dziecka w poznawaniu świata i nauce swoich emocji.
Oparte na metodzie NVC – Porozumienie bez przemocy.

 

 

 

NVC – Porozumienie Bez Przemocy
Uniwersalna metoda komunikacji, opracowana przez psychologa Marshalla Rosenberga. Pozwala nauczyć się tak formułować wypowiedzi, aby były łatwe do usłyszenia i zrozumienia przez drugą stronę. Pomaga z empatią i zrozumieniem odnieść się do słów i zachowań innych. Budzi empatię dla siebie i innych, zwiększa współodczuwanie. Praktycznie stosowana w komunikacji w związkach, w rodzinach, z dziećmi, w biznesie, mediacjach.

Serdecznie zapraszamy! Dołącz do nas!